Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 21.03.2023

Pierwszy dzień wiosny, eko-Marzanna i dziedziczenie ustawowe przez małoletnie dzieci to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Powitaliśmy już wiosnę astronomiczną – dziś przyszła ta kalendarzowa. Koniec zimy od wieków jest celebrowany w szczególny sposób. Jedną z najbardziej znanych tradycji na powitanie wiosny jest topienie Marzanny. Jednak w ostatnich latach coraz większą wagę przywiązuje się do tego, żeby była to ekologiczna. Jak ją przygotować? Podpowiadała edukatorka ekologiczna Izabela Sałamacha.

00:00 / 00:00

Ostatnio pory przejściowe są coraz krótsze (jesień i wiosna). Czy wiosna, jaką znamy, na naszych oczach przestaje istnieć? O tym mówiła  klimatolog prof. Ewa Dragańska, klimatolog UWM.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziedziczenie ustawowe przez małoletnie dzieci to temat prawniczego wtorku z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Olsztynie. Gościem tej części audycji była radca prawny Patrycja Kowsz-Frąckiewicz.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za I. Malewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Barwnie i radośnie na zamku. Wspólnie z Kopernikiem dzieci powitały wiosnę

Pierwszy dzień wiosny dzieci z olsztyńskich przedszkoli i szkół powitały wspólnie z Mikołajem Kopernikiem. Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbył się festyn pod hasłem "Dzień...

Zamknij
RadioOlsztynTV