Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 20.09.2021

Szrotówek atakuje kasztanowce oraz jesienne infekcje – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiają Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Kasztanowce odgrywają ważną rolę w miejskiej przestrzeni zielonej. Niestety w ostatnich latach można zaobserwować przedwczesne brązowienie i opadanie liści. Jest to oznaka żerowania na drzewach najgroźniejszego i bardzo trudnego do zwalczania szkodnika jakim jest szrotówek kasztanowcowiaczek. Dlaczego tak się dzieje oraz jak temu zaradzić mówi dr Wojciech Słomka, entomolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Idzie jesień, a pogoda jest coraz bardziej zdradliwa. Przybywa osób zapadających na infekcje górnych dróg oddechowych. Na ile są groźne, zwłaszcza teraz, gdy mamy coraz więcej osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 oraz jak o siebie zadbać o tej porze roku podpowiada prof. Anna Doboszyńska, pulmonolog z Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, choroba, jesień, kasztan, infekcje, kasztanowce
Choroba Parkinsona dotyczy nie tylko osób starszych. Posłuchaj audycji Na zdrowie

Choroba Parkinsona jest drugą po chorobie Alzheimera najczęściej występującą chorobą neurodegeneracyjną. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się więc te schorzenia będą diagnozowane częściej. Parkinson rozwija się cicho. Najczęściej...

Zamknij
RadioOlsztynTV