Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 20.07.2021

Fot. Ł. Sadlak

Dziś Bliższe Spotkania z plaży miejskiej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie. Pływanie na desce SUP, pies na drodze, zwiedzanie Warmii i Mazur oraz etyczne podróżowanie – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawia Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

Pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem – SUP to nowy, wakacyjny hit. O tej formie aktywnej rekreacji nad wodą, która ma coraz więcej zwolenników opowiada Bartosz Nankiewicz, miłośnik pływania na desce sup, właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego.

W najbliższy piątek 23 lipca w godzinach 9.00-17.00 przed olsztyńskim hipermarketem Auchan przy ulicy Sikorskiego druga zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt tegorocznej akcji pod hasłem „Lato z pupilem”. W tym roku dary trafią do schroniska w Tatarach pod Nidzicą.

A już dziś Monika Szczygło, miłośniczka zwierząt, inicjatorka i koordynatorka akcji „Lato z pupilem” porusza bardzo ważny temat – pies w ruchu drogowym. Po Olsztynie spaceruje z policjantką Eweliną Pierzchałą, mł. aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i inspektorką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

A plenerowe studio nad jeziorem Ukiel odwiedzili turyści spędzający wakacje w stolicy Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziś w Poradniku Turysty o wypoczynku pod namiotem. Jak się przygotować do wakacyjnego wypadu pod namiot radzi Hania Holubek, prezes Akademickiego Klubu Turystycznego w Olsztynie.

 

W tym sezonie nowością jest możliwość biwakowania w lesie. O szczegółach mówi Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

W cyklu” Rowerem po Warmii” Markowi Lewińskiemu o osobliwej i bardzo bogatej historii dawnego ośrodka rządowego w Łańsku opowiada historyk IPN w Olsztynie Krzysztof Kierski.

A o etycznym podróżowaniu mówi Maciej Lubieniecki, członek klubu turystycznego i podróżnik.

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czerwonka – wieś na Warmii

Jest taka wieś na Warmii, w której jak twierdzą mieszkańcy, znajdziemy i Niagarę, i Dworzec Centralny, a nawet Pałac Kultury. Ta wieś to Czerwonka w powiecie...

Zamknij
RadioOlsztynTV