Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 20.04.2021

Fot. fotolia.pl

Koronawirus – bądź bezpieczny, prawniczy wtorek oraz kupowanie rzeczy z drugiej ręki – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Z dnia na dzień przybywa osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Niekiedy zarejestrowani na szczepienie mają wątpliwości, czy w danym momencie mogą przyjąć preparat przeciw COVID-19.

Na pytanie słuchacza czy brać antybiotyk po szczepieniu oraz czy szczepić się w trakcie terapii antybiotykowej odpowiada dr Sławomir Ogórek, specjalista medycyny rodzinnej i pediatra, z którym rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Do naszego kraju dociera coraz więcej dawek szczepionek i coraz więcej osób z kolejnych roczników może zarejestrować się na szczepienie. O szczegółach mówi Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Samochody autonomiczne, sztuczna inteligencja – nowe technologie wkraczają do naszego życia. Dziś w prawniczym wtorku rozmawialiśmy o prawie i nowych technologiach.

O regulacjach związanych z rozwojem techniki mówiła adwokat Karolina Sawicka

00:00 / 00:00

Wiosna to czas, kiedy bierzemy się za porządki w szafie, domu, ogrodzie. Niepotrzebne rzeczy oddajemy, wyrzucamy lub sprzedajemy. Według badań przeprowadzonych z okazji Światowego Dnia Konsumenta wynika, że prawie 43 procent badanych kupowało rzeczy z drugiej ręki, a 60 procent konsumentów oddało lub sprzedało niepotrzebne przedmioty. O zmianie nawyków konsumenckich mówi Justyna Duks, kierownik Domu pod Cisem z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

00:00 / 00:00

Z drugiej ręki kupuje pani Ela. Dlaczego?

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, nowe technologie
Zwiedzanie Nidzicy bez wychodzenia z domu? Powstała interaktywna prezentacja średniowiecznego miasta

Pandemia nie sprzyja podróżom i zwiedzaniu. Z pomocą przychodzą nowe technologie. Na internetowy spacer po XV-wiecznej Nidzicy zaprasza Paweł Bukowski z Nidzickiego Ośrodka Kultury: Jest to...

Zamknij
RadioOlsztynTV