Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 19.11.2019 r.

Fot. Pixabay.com

Nowe uzależnienia cywilizacyjne i prawo do życia bez bólu – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Uzależnienia są jednym z największych zagrożeń naszych czasów. W ostatnich latach niepokojącym zjawiskiem są pracoholizm, fonoholizm i… Twitter. Czym są te uzależnienia, jak je leczyć i czy da się od nich uciec? O tym mówił Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Doświadcza go każdy z nas, ostrzega, kiedy coś złego dzieje się w organizmie, niekiedy jednak doprowadza do tego, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować – ból. Czy tak zawsze musi być? Prawo do ulgi w bólu jest jednym z podstawowych praw człowieka. Kolejne szpitale z Warmii i Mazur otrzymują certyfikaty „Szpital bez bólu”. Szpital Miejski w Olsztynie po raz kolejny otrzymał certyfikat poświadczający, że jest szpitalem bez bólu. O certyfikacie mówiła dr n. o zdr. Lucyna Kiełbasa, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa, pełnomocnik ds systemu zarządzania jakością.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

A czym jest ból, jakie są jego przyczyny i jak z nim walczyć mówił Jacek Grabania – specjalista w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w telefon, ból, uzależnienie
Mniejsze kolejki przed gabinetami lekarskimi. Wkrótce wejdzie w życie nowe rozwiązanie

Najprawdopodobniej już od listopada pacjenci będą mogli skonsultować się z lekarzem rodzinnym nie tylko osobiście ale i przez telefon. Ma to być kolejne po e-recepcie rozwiązanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV