Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 19.10.2022

Bezdomni oraz zaginieni grzybiarze to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w lutym 2019 roku wynika, że w Polsce żyje około 30 tysięcy bezdomnych. Większość, bo 83,6 procent osób bez dachu nad głową, to mężczyźni. Jesień i zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Gdzie mogą szukać pomocy podczas pierwszych chłodów i jak mądrze pomagać? O tym mówił Robert Kuchta, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Za oknem piękna polska złota jesień. Tegoroczna aura to prawdziwy raj dla grzybiarzy. Kosz pełen grzybów cieszy, ale trzeba pamiętać także o bezpieczeństwie. Niekiedy wypad do lasu kończy się utratą orientacji i zaginięciem. Coraz częściej w regionie policja otrzymuje sygnały o zaginięciu osób, które wybrały się na grzyby. Jak bardzo trudne są tego typu akcje poszukiwawcze? Jak zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji? O tym opowiedziała podinspektor Katarzyna Szewioła z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiana organizacji ruchu na budowie linii tramwajowej w Olsztynie. [MAPKA]

W związku z budową linii tramwajowej późnym wieczorem zmieni się organizacja ruchu w Olsztynie. Zmiany dotyczą ulic Wyszyńskiego i Synów Pułku na odcinku ul. Żołnierska-Pstrowskiego- Krasickiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV