Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania -19.05.2022

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

O rekonstrukcjach oraz kontrolach w restauracjach rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Propagują historię regionu, a także wspierają wydarzenia mające na celu upowszechnianie wiedzy historycznej. Grupy rekonstrukcyjne przybliżają nam w inscenizacjach historycznych wydarzenia minionych epok.

Jedną z takich grup jest dobromiejska Grupa Historyczna Guttstadt. – Skupiamy się na okresie, kiedy to Napoleon Bonaparte przebywał na terenach Warmii – Beata Samko.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Pasję historyczną można połączyć ze sportem i sztukami walki. Przykładem jest działalność Olsztyńskiej Dzikiej Kompanii, w której trenują osoby zainteresowane historią i kulturą średniowiecza. To jednak walki rycerskie, w których i dziś można zdobywać tytuły mistrzowskie interesują ich najbardziej. Mówili o tym Przemek Wachowiak z Olsztyńskiej Dzikiej Kompanii i Zuzanna, 17 – letnia uczestniczka treningów walk rycerskich.

00:00 / 00:00

Ser „Fawita” zamiast sera „Feta”, krem dekoracyjny w miejsce bitej śmietany – restauratorzy nie zawsze są uczciwi. Co wykazują kontrole i jak nie dać się oszukać w restauracji czy kawiarni? – O tym mówił Krzysztof Wojciechowski, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rekonstrukcje, kontrole
Inspekcja handlowa skontrolowała restauracje w regionie. „W wielu sytuacjach klient jest oszukiwany”

Zamiast fety - twaróg typu greckiego, mrożonki udające świeże owoce oraz maślanka wymieszana z olejem w roli śmietany – to tylko niektóre z uchybień, jakie wykryli...

Zamknij
RadioOlsztynTV