Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 18.10.2019 r.

Fot. fotolia

Zakochani w świecie, Dzień Poczty Polskiej i Dzień listonosza oraz zasady, które obowiązują w korespondencji – to tematy na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Spełniają swoje marzenia – wyjeżdżają na krótsze i dłuższe wyprawy po to, aby zobaczyć jak wygląda świat, poczuć go trochę na własnej skórze. O przygotowaniach do rocznej podróży przez Azję opowiadali Joanna i Jarek Podolakowie, wyjątkowe małżeństwo dziennikarsko – operatorskie przez jakiś czas związane z Olsztynem.

Posłuchaj rozmowy

18 października 1558 roku król Zygmunt II August utworzył Pocztę Królewską i ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń. Dziś, 18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Jest to również święto listonoszy. O swojej pracy opowiadał Tomasz Butkiewicz, olsztyński listonosz z 20-letnim stażem, który w 2013 roku został wybrany Najlepszym Listonoszem Warmii i Mazur.

Posłuchaj rozmowy

Spada liczba listów pisanych odręcznie na rzecz korespondencji elektronicznej. Codziennie na świecie wysyłamy 40 mld maili. O zasadach, które obowiązują, o których powinniśmy pamiętać pisząc np. maila mówiła Alina Stasiak – specjalistka ds. wizerunku i marki osobistej, trener savoir vivre’u, autorka książki „Droga do gwiazd”.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz Butkiewicz, Alina Stasiak
Puszki, butelki i części samochodowe… Oto „skarby” znalezione wokół Jeziora Trackiego

Polski Związek Łowiecki wspólnie z mieszkańcami Olsztyna posprzątał okolice Jeziora Trackiego na Zielonej Górce. W akcji uczestniczyło około 60 osób, a plony są obfite, powiedział Radiu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV