Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 17.05.2024

Urodzinowy tort

O słodkich i nie tylko wypiekach oraz rowerowej kampanii mówiliśmy o Bliższych Spotkaniach, które poprowadziły Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska.

17 maja obchodzimy Światowy Dzień Pieczenia. Z miłości do słodkości opowiemy o sekretach piekarskich i cukierniczych. Czy do wypieków, podobnie jak do roślin, trzeba mieć „rękę”? Odpowiedziała nam cukiernik Joanna Chmarycz.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Lidzbark nad Welem aktywnie włączył się do tego projektu. Opowiedzieli o tym Natalia Sieg z biura do spraw promocji i turystyki lidzbarskiego ratusza, koordynatorka akcji w Lidzbarku oraz burmistrz miasta Andrzej Piątkowski.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za I. Malewska/M. Sadowska

Więcej w Bliższe spotkania, Rowerowy Maj
Bliższe Spotkania – 16.05.2024

Dekonsumpcja - moda czy wyzwolenie? Nad tym zastanawiali się goście Bliższych Spotkań Radia Olsztyn. Tematem audycji były też horrory. Z gośćmi rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata...

Zamknij
RadioOlsztynTV