Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania –16.01.2020

Choroba Hashimoto to zapalna choroba tarczycy

Choroba Hashimoto oraz poczucie bezpieczeństwa i zagrożenia – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Z badań przeprowadzonych w 2017 roku wynika, że Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenia gruczołu tarczowego zdiagnozowano u ponad 700 tysięcy Polaków – zwłaszcza u kobiet – a z roku na rok przybywa chorych. Jeszcze do niedawna choroba atakowała osoby po 50-60 roku życia, teraz Hashimoto diagnozuje się u coraz młodszych, nawet u dzieci. Czym jest Hashimoto, jakie jest podłoże choroby, jakie są objawy i jak leczyć – mówiła prof. Elżbieta Bandurska – Stankiewicz, ordynator Oddziału Klinicznego Endokrynologicznego, Diabetologicznego i Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Czy dieta może być pomocna w walce z tą chorobą, czy to co jemy ma wpływ na naszą tarczycę? Mówiła Klaudia Smosarska – Sawko dietetyk kliniczny.

Posłuchaj rozmowy

Żyjemy w czasach dobrobytu. Praktycznie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – dom, rodzina, stabilna praca, stałe dochody, samochód. Jednak nie zawsze tak musi być. Konflikty zbrojne, huragany, powodzie, trzęsienia ziemi stwarzają zagrożenia dla każdego z nas. Czy jesteśmy przygotowani na to, co nieoczekiwanie może przyjść – mówili Piotr Czuryłło, pierwszy polski prepper, założyciel najpopularniejszego portalu zajmującego się zagadnieniami przetrwania preppersi.pl oraz forum Polish Preppers Network, autor książki „Vademecum przetrwania” i Łukasz Pączkowski – producent filmów z serii I Am Prepared.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetrwanie, hachimoto
Obóz dla twardzieli, czyli 4×4 w wersji zimowej

Czternaście osób uczestniczy w szóstej edycji Mazury Challenge 2018. To rodzaj szkoły przetrwania, w Giżycku nad jeziorem Kisajno  uczestnicy mierzą się z pogodą, fizjologią i własną...

Zamknij
RadioOlsztynTV