Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 15.12.202

Oszustwa w czasie pandemii koronawirusa i mięso w naszej diecie – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Mamy drugą falę pandemii koronawirusa. Jedni walczą z chorobą, a inni próbują się dorobić wykorzystując sytuację – nie zawsze uczciwie. Oszuści najczęściej dzwonią, podając się za pracowników sanepidu i i proszą o podanie danych mówiąc, że jest to niezbędne w związku z podejrzeniem o kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Zdobyte w ten sposób dane później wykorzystują np. do wyłudzenia kredytów. O co może pytać nas przedstawiciel sanepidu? Wyjaśnia wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, z którym rozmawiał Robert Lesiński.

W Prawniczym Wtorku rozmawialiśmy o pomówieniach i fałszywych oskarżeniach w przestrzeni publicznej. Jak i kiedy możemy dochodzić swoich praw? Radził adw. Krzysztof Królikowski z Okręgowej Rady Adwokackiej.

Wegetarianizm i weganizm to już nie tylko moda, ale globalny trend. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że z roku na rok spada spożycie mięsa w naszym kraju. Już milion Polaków deklaruje, że nie je mięsa, a kolejne dwa miliony planują ten krok. Jeść, czy nie jeść – oto jest pytanie. Mięso, czy rośliny? Mówi Anna Hinburg, dietetyk kliniczny z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: K. Piasecka za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Powtórne zakażenie koronawirusem w regionie. „Opiekunka z DPS-u przechodzi je znacznie ciężej”

W województwie warmińsko-mazurskim pojawiły się pierwsze przypadki powtórnego zakażenia koronawirusem. Taką informację przekazał Radiu Olsztyn Janusz Dzisko wojewódzki inspektor sanitarny. Wcześniej powtórne zakażenia SARS-CoV-2 notowano już...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV