Bliższe Spotkania – 15.02.2022
Prawa autorskie w Internecie oraz moda na dzierganie to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i i Maciek Świniarski.
W dzisiejszych czasach Internet to kopalnia wiedzy, źródło informacji i rozrywki. Czasami w sieci także rozpowszechniamy różne materiały czy utwory nie zastanawiając się czy jest to legalne, zgodne z prawem. Dziś w Prawniczym wtorku o naruszeniu praw autorskich w Internecie. Naszym ekspertem był radca prawny Jakub Doliński z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.
Kiedyś, gdy w sklepach brakowało wszystkiego, nasze babcie dziergały na drutach kolorowe szaliki, czapki, skarpety, przepiękne swetry. Później, gdy sklepowe półki zapełniły się wszelkimi dobrami, robótki ręczne poszły w zapomnienie. Dziś coraz więcej osób – również młodych – zaczyna robić na drutach. Powstają nowe strony internetowe z efektami pracy pasjonatów dziewiarstwa z Warmii i Mazur. Od czego zacząć i co daje nam robienie na drutach – mówiła Weronika Czapiewska, pasjonatka dziewiarstwa, Zamotana.pl.
Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska












![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















