Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 14.11.2019 r.

Młodzi wykonawcy prezentują jeden utwór własny i jeden autorstwa Marka Grechuty. Fot. pixabay

Jak dbać o głos, minimalizm w życiu codziennym i pomoc dla Madagaskaru – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Głos to wielki dar, za pomocą którego możemy się porozumiewać, jest podstawowym narzędziem komunikacji. Jak mówić, żeby nie nadwyrężać strun głosowych, jak dbać i czy każdy powinien dbać o głos, radziła dr Hanna Zajączkiewicz – laryngolog i śpiewaczka.

Posłuchaj rozmowy

Minimalizm to rozsądek, umiar i równowaga. Niekiedy jest postrzegany jako nieszkodliwe dziwactwo, jednak często może rozwiązać wiele problemów. O co chodzi w minimalizmie i czy minimalizm może stać się sposobem na życie? Mówił Michał Bartoszewicz – dziennikarz, wydawca, minimalista od 10 lat.

Posłuchaj rozmowy

Madagaskar, zwany także „czerwoną wyspą” leży w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Jest jednym z najbiedniejszych miejsc na Ziemi, gdzie co drugie dziecko w wieku do 5 lat jest niedożywione, a bieda, głód i choroby to codzienność. O niesieniu pomocy potrzebującym mieszkańcom Madagaskaru mówił Daniel Karpowicz, świecki misjonarz posługujący na Madagaskarze oraz Gabriela Kołecka z Lubawy, na co dzień związana z opieką nad dziećmi, wspiera akcję misjonarza.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Madagaskar, głos
Bezdomni z Elbląga mogą liczyć na pomoc. Miasto przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego

Elbląg potwierdza gotowość do wspierania osób bezdomnych. Wiele lat temu powstał system współpracy służb, organizacji pozarządowych oraz instytucji miejskich. Jesienią wszyscy spotykają się na rozpoczynającej sezon...

Zamknij
RadioOlsztynTV