Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 14.06.2022

Fot. J. Sulecki

Alimenty od byłego małżonka oraz szachy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba rozwodów. Według danych co trzecie małżeństwo nie wytrzymuje próby czasu. W 2020 roku Polacy zawarli około 150 tysięcy ślubów, ale ponad 50 tysięcy małżeństw zakończyło się rozwodem. Wielu małżonków po rozstaniu popada w niedostatek. Co wtedy?

W prawniczym wtorku o alimentach od byłego małżonka mówiła mecenas Karolina Rzeczkowska z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Gry planszowe i szachy wracają do łask. Nie tylko zapewniają rozrywkę w pochmurne dni, ale także doskonale ćwiczą pamięć. Czy szachy to sport i rozrywka dla każdego? Naszymi ekspertami były: Monika Wysocka-Kawa – prezes Fundacji „Szalony Krasnolud” z córką Anią – wicemistrzynią Polski Juniorek Młodszych w Szachach 2022 w grupie dziewcząt do lat 14.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Szachy, gry planszowe, rozwód
Olsztynianka wicemistrzynią Polski w szachach

W miniony weekend pod Augustowem zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych. Srebrny medal wywalczyła olsztynianka Anna Kawa. W turnieju wzięło udział po 52 zawodniczek...

Zamknij
RadioOlsztynTV