Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Bliższe spotkania – 13.09.2019

Fot. fotolia

Stypendia dla zdolnych uczniów oraz „Tornister pełen uśmiechów” – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Stypendia naukowe, sportowe, artystyczne. Młodzi zdolni ludzie mogą liczyć na wsparcie finansowe. System oświaty przewiduje stypendia o charakterze socjalnym i motywacyjnym. Kto przyznaje stypendia o charakterze motywacyjnym i co trzeba zrobić, żeby takie wsparcie otrzymać? – o szczegółach mówi Adam Szkolnik z Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Okazuje się, że polscy młodzi ekonomiści potrafią osiągnąć znakomite wyniki na arenie międzynarodowej. Jakub Klicki, absolwent IV LO w Olsztynie został laureatem II Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej w Petersburgu. Czy bycie młodym, zdolnym ekonomistą oznacza, że będziemy od razu zarabiać duże pieniądze?- na to pytanie odpowiadał Jerzy Kawa, prezes Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Posłuchaj rozmowy:

00:00 / 00:00

O sukcesie, swoich planach na przyszłość i wsparciu finansowym opowiadał Jakub Klicki, laureat II Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej w Petersburgu.

Posłuchaj rozmowy:

00:00 / 00:00

Jak co roku Caritas zorganizowała ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Podczas akcji zbierano fundusze na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla dzieci potrzebujących. O szczegółach akcji i pomaganiu innym mówił ks. Paweł Zięba – dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Posłuchaj rozmowy:

Paweł Zięba- 1

Paweł Zięba – 2

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Caritas, Tornister Pełen Usmiechów
Szpital w Dobrym Mieście otrzymał karetkę. To pomoc od niemieckiego samorządu

Zespół Ratownictwa Medycznego w Dobrym Mieście otrzymał w piątek ambulans. To dar powiatu Osnabrück i niemieckiej grupy Caritas. Szpitala nie było stać na samodzielny zakup karetki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV