Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 13.05.2020

Fot. WOT

O święcie terytorialsów, maseczkach ochronnych oraz chronicznym zmęczeniu rozmawiał z gośćmi Bliższych spotkań Maciej Świniarski.

Dziś, 13 maja swoje święto po raz trzeci obchodzi 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec”. Terytorialsi pełnią służbę w czterech batalionach: w Olsztynie, Morągu, Braniewie i w Giżycku.

O brygadzie, tegorocznych obchodach święta oraz o działaniach w stanie pandemii mówiła szer. Sabina Mazurek, rzeczniczka 4 W-M Brygady WOT.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Ma chronić innych a nie nas – maseczka. Od 16 kwietnia wprowadzono w naszym kraju obowiązek zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające w przestrzeni publicznej. Część Polaków traktuje ten obowiązek poważnie, inni uważają to za absurd.

Jak to jest – nosić czy nie nosić, jeżeli nosić to jak radziła prof. Anna Doboszyńska, pulmonolog z Kliniki Pulmonologii Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Ciągłe zmęczenie, senność, brak energii – objawy przepracowania czy może poważnej choroby? Zespół chronicznego zmęczenia – CFS – jest uważany za kolejną chorobę cywilizacyjną, z którą zmaga się coraz więcej osób na świecie.

Co to jest chroniczne (przewlekłe) zmęczenie – jak się go pozbyć i jak nie nabyć mówił Dariusz Nowicki, olsztyński psycholog.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w terytorialsi, zmęczenie
Dostarczają żywność i pobierają wymazy. Żołnierze WOT wspierają domy pomocy społecznej

Udzielane wsparcie obejmuje między innymi dostawy żywności i środków ochrony osobistej, kontrolę sanitarną, ewakuację medyczną personelu i pensjonariuszy, wsparcie logistyczne, pobieranie wymazów czy też przeprowadzanie wywiadów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV