Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 12.09.2019

Fot. M. Sadowska

Narzekanie oraz płyta z poezją mazurską – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że około 83% Polaków ogólnie jest zadowolonych z życia. Poziom satysfakcji z roku na rok rośnie, jednak na pytanie: „jak leci?” mieszkaniec naszego kraju zazwyczaj odpowie: „szkoda gadać” albo „stara bieda”. Dlaczego narzekamy i jak walczyć z tą przypadłością? – Dominika Świątecka-Majewska, dr nauk biologicznych, trenerka rozwoju osobistego i Ewa Cichocka, artystka z „Czerwonego Tulipana”.

Posłuchaj rozmowy:

Głos Dawnych Mazurów, to płyta z wierszami mazurskich poetów nad którą pracuje Monika Wierzbicka, pochodząca z Giżycka aktorka i wokalistka m.in. H2O. Jak się zrodził pomysł opowiadała autorka tego wyjątkowego projektu Monika Wierzbicka.

Posłuchaj rozmowy:

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w głos dawnych mazurów
Głos dawnych Mazurów na płycie wokalistki z Giżycka. Nietypowy projekt Muzeum Ziemi Piskiej

Głosy dawnych Mazurów będzie można już wkrótce usłyszeć na płycie pod takim właśnie tytułem. To projekt pochodzącej z Giżycka wokalistki Moniki Wierzbickiej występującej pod pseudonimem Nina...

Zamknij
RadioOlsztynTV