Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 12.07.2019

Fot. Przemysław Getka

Dziś w Bliższych spotkaniach głównym tematem była kolejna edycja letniej akcji Radia Olsztyn – „Lato z pupilem”. W tym roku pomoc trafi do schroniska w miejscowości Zbożne koło Morąga oraz Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka lub (i) kociaka” z Biskupca.

Celem akcji jest nie tylko zbiórka karmy, ale również zwiększenie świadomości na temat: sytuacji bezdomnych zwierząt i opieki nad naszymi pupilami. Z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

O akcji, o swojej miłości do zwierząt i wrażliwości na ich krzywdę opowiadała Monika Szczygło – pomysłodawczyni akcji.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Pierwszą osobą, która odwiedziła studio wyjazdowe Radia Olsztyn była pani Monika. W rozmowie z Małgorzatą Sadowską przyznała, że od lat wspiera schroniska dla zwierząt.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O swojej codziennej pracy w przytulisku opowiadały członkinie Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka lub (i) kociaka” z Biskupca, które pomagały ekipie Radia Olsztyn w zbieraniu karmy.

Posłuchaj rozmowy

W studiu Radia Olsztyn gościła także pani Ania, która także która wsparła akcję zbierania karmy. Opowiadała ona o swoim wolontariacie w schronisku dla zwierząt.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O adopcji szczeniaczka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach opowiadała pani Ola.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Gościem Bliższych spotkań była także Olga Romanowska – jedna z wolontariuszek wspomagających pracę Schroniska dla bezdomnych zwierząt w miejscowości Zbożne koło Morąga. Pani Olga opowiedziała o pracy w schronisku oraz o adopcjach zwierząt.

Posłuchaj rozmowy

Swoimi pierwszymi doświadczeniami związanymi ze zwierzakiem w domu opowiadała Iza Malewska.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bliższe spotkania
Białe szaleństwo w Bliższych spotkaniach. Jak poszła nam nauka jazdy na snowboardzie?

Dziś wyjazdowe studio Radia Olsztyn dotarło na Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie. Na miejscu są Krzysztof Kaszubski i Małgorzata Sadowska. Ostatnie dni ferii przyciągnęły amatorów białego...

Zamknij
RadioOlsztynTV