Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 11.08.2021

Rady i propozycje dla turystów oraz „Radio od kuchni” to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

W „Poradniku Turysty” Andrzej Bobrowicz, przewodnik PTTK opowiada o miejscach, które warto odwiedzić. Dziś zabiera nas do Barczewa.

00:00 / 00:00

A w cyklu „Rowerem po Warmii Marek Lewiński już po raz trzeci odwiedził Barczewko, by poznać tragiczne losy Alt-Wartenburga, dawnego Barczewa – miejscowości spalonej podczas najazdu wojsk litewskich książąt Kiejstuta i Olgierda w XIV wieku. O historii tego miejsca nazywanego Warmińskimi Pompejami opowiada dr hab. Anna Pytasz-Kołodziejczyk z Instytutu Historii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dziś środa i kolejna edycja „Radia od kuchni”. Tym razem pod czujnym okiem mistrza kuchni Macieja Maciejewskiego staropolskie specjały przygotują Mateusz Poręba i Karol Jankiewicz – siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Gośćmi audycji będą również Alicja Adamiec-Ślipy i Ewa Panasewicz z Wytwórni Octu i Musztardy „Octim” w Olsztynku. Nad wszystkim czuwa Dorota Grzymska – nasza redakcyjna koleżanka.

00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olimpijczycy trenują już w kraju. Karol Zalewski przygotowuje się do memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego

Choć od zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio minęły trzy dni, sportowcy już trenują w kraju. Do Olsztyna wrócił m.in. złoty medalista w sztafecie mieszanej 4x400 metrów...

Zamknij
RadioOlsztynTV