Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 11.02.2021

Fot. W.Chromy

Koronawirus – bądź bezpieczny, ochotnicze straże pożarne i Radiowa Nauka Jazdy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Trwają szczepienia seniorów, którzy ukończyli 70. rok życia. Wielu z nich nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. W takiej sytuacji z pomocą spieszą samorządy. Jak wygląda pomoc w transporcie na szczepienia dla osób potrzebujących mówiła Justyna Rysik, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim.

00:00 / 00:00

Zdarza się, że ze względu na chorobę osoba zarejestrowana na szczepienie nie może przyjąć szczepionki. Co wtedy z terminami? Wyjaśnia Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Każdego roku strażacy wyjeżdżają do około 20 tysięcy interwencji, z tego prawie połowa zdarzeń obsługiwana jest przez strażaków-ochotników. Czy młodzi ludzie wstępują do OSP? Czy służą za darmo? Wyjaśnia Tomasz Czarniewski z OSP Klebark.

O tym jak sytuacja z młodymi ochotnikami wygląda w Reszlu mówi Andrzej Adamiak z OSP Reszel.

W kolejnym odcinku cyklu Radiowa Nauka Jazdy kierowca rajdowy Radosław Typa radzi jak pokonywać zakręty w trudnych zimowych warunkach.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, kierowca, OSP, Radosław Typa, Ochotnicza Straż Pożarna
Strażacy ochotnicy z Milejewa otrzymali nowy sprzęt

Zastrzyk gotówki dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejewa. Strażacy Ochotnicy otrzymali 100 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Otrzymaną dotację już przeznaczyli na najbardziej potrzebny sprzęt. Strażacy...

Zamknij
RadioOlsztynTV