Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 10.12.2019 r.

Zabytkowa lokomotywa parowa. Fot. M. Zbrożek

Prawniczy wtorek i wynalazki, które zrewolucjonizowały świat – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Często osoby starsze i chore nie są w stanie same o siebie się zatroszczyć. Nie potrafią między innymi samodzielnie zawierać umów, decydować w należyty sposób o swoim majątku. Jak zabezpieczyć taką osobę, żeby nie została wyrządzona jej krzywda? Dziś w „Prawniczym wtorku” o ubezwłasnowolnieniu. Czym jest, kogo i w jakich sytuacjach można ubezwłasnowolnić – wyjaśniał Karol Wójcik, adwokat wyznaczony przez Okręgową Radę Adwokacką.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wynalazki przyczyniły się do rozwoju cywilizacji. Niektóre z nich zmieniły świat, wpływając na następne pokolenia. Maszyny parowe, koło, papier, druk, radio – to tylko niektóre z nich, które wciąż mają zastosowanie. O wynalazkach, które zrewolucjonizowały świat mówił Jacek Błoniarz – Łuczak, fizyk z Centrum Nauki Kopernik.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wynalazki, prawniczy wtorek, Karol Wójcik
Piotr Dardziński: biznes będzie teraz szukał wynalazców

Współpraca biznesu i nauki jest motorem który powoduje, że gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna - mówił w Porannych Pytaniach wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV