Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 07.10.2022

Fot. A. Skrago

O morsowaniu i zmienianiu przyzwyczajeń rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Zimne kąpiele znane są nie od dziś. Udowodniono, że zmniejszają stres, działają odprężająco, poodnoszą naturalną odporność organizmu, a osoby zażywające ich rzadziej mają infekcje górnych dróg oddechowych.

Na Warmii i Mazurach coraz więcej osób decyduje się na kąpiele w lodowatej wodzie. Dlaczego warto? – O tym mówili ci, którzy rozpoczęli już tegoroczny sezon na morsowanie w Olsztynie oraz Mariusz Jaskólski, miłośnik zimnych kąpieli z Mrągowa.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W stolicy Warmii i Mazur oraz pobliskich gminach organizowana jest kampanię „Zmieniamy przyzwyczajenia w MOFie”. Celem przedsięwzięcia jest namówienie mieszkańców do zmiany nawyków w różnych obszarach naszego życia. Wszystko po to, by odciążyć otaczające nas środowisko, a także dać sobie szansę na zdrowsze życie. Zaangażowane są szkoły i ich społeczności.

O zmianie nawyków transportowych mówiła – Justyna Sarna-Pezowicz, dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

00:00 / 00:00

Natomiast dla zdrowia i ochrony środowiska chętnie piechotą porusza się pani Elżbieta.

00:00 / 00:00

Nawyki można zmieniać, ale wymaga to czasu i chęci. Jak to zrobić radziła Jola Taperek, trenerka mentalna.

00:00 / 00:00

Autor: K. Ośko za D. Kucharzewska

Więcej w morsowanie
Miłośnicy lodowatych kąpieli rozpoczęli sezon

Woda jest już idealna - tak twierdzą osoby, które hucznie rozpoczęły nowy sezon morsowania w Olsztynie. Na plaży miejskiej do wody weszło około setki osób. Morsowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV