Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 07.07.2023

Fot. Adobe Stock

W Bliższych Spotkaniach Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska rozmawiały z naszymi gośćmi na temat zdjęć i praw autorskich. Drugim tematem audycji były coraz bardziej popularne… alpaki.

Jakie zdjęcia wolno nam pożyczyć z konta innych osób? Kto ma prawa autorskie do takiego „dzieła”? Jakie grożą nam konsekwencje za publikację w Internecie czyjegoś wizerunku? Czy można publikować print screeny? Te kwestie wyjaśniała na naszej antenie adwokat Karolina Nowalska.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Olga Borsuk zaprzyjaźniła się z czterema… alpakami. Co można wyczytać w jej książce pt. „Futrzane opowieści”, która opowiada o zwierzakach z jednego z gospodarstw w naszym regionie? Zwierzęta te stają się coraz bardziej popularne. Zauważyli to również naukowcy – kierownik Katedry Hodowli Owiec i Kóz UWM prof. dr hab. inż. Jan Miciński i prodziekan ds. studenckich Wydziału Bioinżynierii Zwierząt  dr inż. Iwona Chwastowska-Siwiecka.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za I. Malewska/M. Sadowska

Przeczytaj poprzedni wpis:
Diagnoza: przenoszenie wirusa SARS-CoV-2

Tematem audycji była alternatywna droga przenoszenia wirusa SARS-CoV-2. Droga kropelkowa jest drogą, o której podczas pandemii słyszeliśmy najczęściej. Rzadziej mówiliśmy o infekcji doustnej, a jednym z...

Zamknij
RadioOlsztynTV