Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 07.04.2021

Fot. P.Getka

Koronawirus. Bądź bezpieczny, program „Rodzina 500 plus” oraz pomoc psychologiczna dla młodzieży w Olsztynku to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Tysiące Polaków chorują na COVID-19, jednak nie wszyscy zgłaszają ten fakt. O konieczności informowania oraz szczepieniach ozdrowieńców mówiła Teresa Parys, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

W wielu sklepach pojawiły się testy pozwalające na szybkie wykrycie antygenu SARS-CoV-2. Czy są skuteczne? O tym mówił Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

1 kwietnia 2016 roku ruszył państwowy program wspomagający rodziny. Dziś w socjalnej środzie o programie „Rodzina 500 plus”.

Prawie 5 miliardów złotych trafiło do rodzin z województwa warmińsko-mazurskiego przez pięć lat trwania programu. Od 1 kwietnia ruszył nabór wniosków w formie papierowej o przedłużenie świadczenia 500 plus. Urzędnicy zachęcają do składania wniosków online. Jak to wygląda w regionie mówiła Joanna Kastrau, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Pandemia wpływa negatywnie na psychikę każdego z nas. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynku uruchomił Psychologiczny Punkt Konsultacyjny dla Młodzieży. To efekt współpracy Ośrodka i Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku.

O inicjatywie mówił  Szymon Jankowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku.

00:00 / 00:00

Czy jest zapotrzebowanie na taką pomoc? Mówi Krzysztof Rubas, kierownik Klubu Integracji Społecznej przy MOPS w Olsztynku, certyfikowany specjalista psychoterapii i rehabilitacji osób uzależnionych i współuzależnionych.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląg gotowy do badań nad skutecznością amantadyny. Programem objętych będzie 25 chorych

Szpital miejski w Elblągu włącza się w krajowy program badania amantadyny w leczeniu chorych na COVID-19. Od ubiegłego roku elbląski szpital jest placówką węzłową, która niemal...

Zamknij
RadioOlsztynTV