Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Bliższe spotkania – 06.07.2020

Fot. Aleksandra Skrago

O spędzaniu wolnego czasu na Warmii i Mazurach, dbaniu o oczy latem, wizytach u lekarzy oraz pracy w wakacje rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska.

W Poradniku Turysty mówiliśmy o tym, jak pandemia zmieniła zwyczaje turystów, o aplikacji do wzywania pomocy i apelu MOPR o tworzenie korytarzy życia na kanałach.

00:00 / 00:00

Marek Michalski zachęcał do odwiedzenia miejsca magicznego, miejsca pełnego lawendy – do Żywego Muzeum w warmińskiej wsi Nowe Kawkowo w gminie Jonkowo.

Koronawirus sprawił, że nasze podejście do wielu spraw zmieniło się, także tych związanych z naszym zdrowiem. Pacjenci rezygnują z badań kontrolnych i konsultacji w obawie przed zarażeniem.

Minister Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia apelują, aby tego nie robić i pamiętać o tym, że inne choroby nie zniknęły podkreślała Magdalena Mil z NFZ w Olsztynie.

00:00 / 00:00

A jak uzyskać poradę medyczną w czasie wyjazdu wakacyjnego?

00:00 / 00:00

Wakacje i sezon urlopowy w pełni. Wielu z nas spędza wolny czas na świeżym powietrzu korzystając z dobrodziejstw słońca. Niestety słońce nie wpływa dobrze na nasze oczy. Jak mądrze i skutecznie chronić wzrok przed słońcem, czy wszystkie okulary słoneczne chronią nasze oczy radził Jacek Dąbrowski, optometrysta.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dla jednych wakacje są czasem odpoczynku, dla innych możliwością zarobienia własnych pieniędzy. Wraz z końcem roku szkolnego młodzi ludzie przeglądają ogłoszenia w poszukiwaniu często swojej pierwszej pracy. O wakacyjnych planach związanych z pracą opowiadał Łukasz Drozdowski, pełnoletni uczeń.

00:00 / 00:00

Ci, którzy mają 15, 16 czy 17 lat także chcą podjąć pracę. Czy małoletni mogą podjąć pracę, o czym powinni pamiętać mówił Marek Obrębski, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, leczenie, OHP
NFZ zapłaci więcej za e-skierowania. Papierowy dokument nie będzie konieczny

Zmiany w Narodowym Funduszu Zdrowia. NFZ zapłaci placówkom zdrowotnym więcej za "e-skierowania". Co to oznacza dla pacjentów? Wyjaśnia Magdalena Mil, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu: E-skierowanie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV