Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 06.05.2022

Samotne rodzicielstwo, konkurs „Przygoda z tatą” oraz muzealna edukacja to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego matki wychowujące samotnie dzieci stanowią w Polsce 19,4 procent wszystkich rodzin. Pod tym względem zajmujemy piąte miejsce w Europie. Wyprzedzają nas tylko Łotwa, Litwa, Estonia i Słowacja.

Kobiety zajmujące się swoimi dziećmi w pojedynkę potrafią być przytłoczone sytuacją, w której się znalazły, ale nie tylko one. Jest wiele kobiet, które posiadają partnerów czy mężów, ale nie uczestniczą oni w wychowaniu dziecka.

I właśnie do takich kobiet, w wieku do 25 lat samotnie wychowujących dzieci skierowany jest program „Jestem solo mamą”.

O szczegółach inicjatywy opowiadała Karolina Michniewicz-Szczepańska ze Spółdzielni Socjalnej HuManus z Olsztyna.

A już wkrótce, bo 26 maja szczególny dzień, Dzień Matki. Tatusiowie swoje święto będą obchodzić 23 czerwca. I właśnie z tej okazji ogłoszono wyjątkowy ogólnopolski konkurs „Przygoda z tatą”. O szczegółach mówiła Edyta Markowicz, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. rodziny.

00:00 / 00:00

Maj i czerwiec to okres, w którym szkoły organizują wycieczki dla uczniów. A jak wycieczka, to zwiedzanie ciekawych miejsc, między innymi muzeów.

Współczesne muzea to nie tylko miejsca, w których można zobaczyć wystawy czasowe i stałe, gdzie znajdują się materialne pamiątki i dzieła sztuki. To nowa formuła zajęć edukacyjnych, to miejsca, gdzie można się sporo nauczyć podczas lekcji muzealnych, wydarzeń plenerowych czy warsztatów.

O edukacji muzealnej mówiła Magdalena Szumska z Muzeum Historycznego w Ełku.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A czego można nauczyć się w Kętrzynie?  O tym mówił Jakub Każarnowicz z Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Śmiertelny wypadek niedaleko Nidzicy. Zginęły dwie osoby

Tragiczny wypadek na drodze Janowo - Szczepkowo Borowe w powiecie nidzickim. Zginęły dwie osoby. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca osobowego auta nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce i...

Zamknij
RadioOlsztynTV