Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 04.08.2022 r

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, pielgrzymka na Jasną Górę, wyjazdy zagraniczne oraz kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska–Bartoszewicz.

Wkrótce, 2 października Polskie Radio Olsztyn będzie obchodzić 70 urodziny. Z tej okazji codziennie Dominik Chowaniec prezentuje kulisy pracy w naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

31 lipca 2022 roku z sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej wyruszyła 39. Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W tym roku na pokonanie 430 kilometrów pieszo zdecydowało się około 150 pątników z naszego regionu. Każdego dnia pokonują około 30-40 kilometrów, a na Jasną Górę planują dotrzeć 12 sierpnia.

Jak radzą sobie po kilku dniach wędrówki? O tym mówił ks. Paweł Szumowski, dyrektor pielgrzymki.

00:00 / 00:00

Sezon wakacyjno – urlopowy na półmetku. Większość Polaków preferuje wypoczynek w kraju, jednak niektórzy wybierają zagraniczne kurorty.

O wypoczynku z biurami podróży i problemach na jakie mogą natknąć się polscy turyści poza granicami naszego kraju mówił Norbert Kardas z Polskiej Izby Turystyki.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A na jakie wsparcie ze strony Państwa Polskiego za granicą mogą liczyć Polacy? O tym mówił Łukasz Jasina, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

00:00 / 00:00

W cyklu „Kajakiem przez Warmię i Mazury” Robert Lesiński i Piotr Ziemski, były rybak i kajakarz organizujący spływy kajakowe zapraszają na ostatni odcinek spływu kajakowego malowniczą rzeką Omulew, która potrafi zauroczyć swoją różnorodnością.

Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nominacje generalskie w wojsku. Wśród awansowanych dowódcy z regionu

Jedenastu oficerów Wojska Polskiego zostało mianowanych na stopnie generalskie. Nominacje zostaną wręczone w dniu Święta Wojska Polskiego. Na stopień generała broni mianowano dwóch oficerów Wojska Polskiego....

Zamknij
RadioOlsztynTV