Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 04.08.2020

Fot. fotolia

O sprzęcie dla osób niepełnosprawnych, który dostępny jest na plaży CRS Ukiel w Olsztynie, obsłudze defibrylatorów oraz polskich łowcach burz rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska.

Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą korzystać ze specjalistycznego sprzętu mającego im pomóc wypoczynku na plaży. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie dostępne są wózki, które można wprowadzić do wody.

O ułatwieniach mówił Paweł Palczewski, kierownik CRS Ukiel:

00:00 / 00:00

Defibrylatory AED dostępne są w coraz większej liczbie miejsc. Montowane są na budynkach użyteczności publicznej, w urzędach, w miejscach służących rekreacji.

O tym, jak z nich korzystać i jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy, wyjaśniał Bartosz Romanowski, ratownik medyczny:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Polscy łowcy burz – grupa osób, które są zafascynowane zjawiskami, które zachodzą w pogodzie. Czas letni sprzyja, bo wtedy jest najwięcej wyładowań atmosferycznych.

O faktach i mitach dotyczących burz oraz fascynacji meteorologią mówiła Natalia Pilguj:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pierwsza pomoc, defibrylator
Kilkanaście drużyn walczy o zwycięstwo w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. „Z roku na rok młodzież osiąga coraz lepsze wyniki”

Ze znajomością udzielenia pierwszej pomocy, prawem ruchu drogowego i międzynarodowym prawem humanitarnym musieli zmierzyć się uczniowie szkół ponadpodstawowych podczas Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV