Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 03.03.2020

Fot. fotolia

Prawniczy wtorek –upadłość konsumencka oraz badania słuchu u dzieci to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski

Dziś w „Prawniczym wtorku” o upadłości konsumenckiej. Z danych resortu sprawiedliwości wynika, że liczba upadłości konsumenckich rośnie z roku na rok. W 2016 roku ogłoszono prawie cztery i pół tysiąca takich upadłości, rok później było już ich pięć i pół tysiąca, a w 2018 roku sześć i pół tysiąca. Upadłość konsumencka została wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego w marcu 2009. W tym miesiącu wchodzi w życie nowelizacja tego prawa. Co to jest upadłość konsumencka, kto z niej może skorzystać wyjaśniała adwokat Joanna Klonowska – Dobrońska z Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu, dzień ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Z badań wynika, że około 6 milionów Polaków może mieć niedosłuch. Jak dbać o słuch radził Cezary Łuszcz, laryngolog z Warmińsko – Mazurskiego Centrum Słuchu i Mowy.

Posłuchaj rozmowy

Szacuje się, że u około 70 procent osób po 65 roku życia występują problemy ze słuchem. Wady słuchu są coraz częściej diagnozowane u ludzi młodych, także u dzieci nie wyłączając niemowląt. Jak prawidłowo dbać o narząd słuchu, o właściwą higienę ucha radził prof. dr hab. n. med. Andrzej Kukwa – laryngolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

 

Autor: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badanie, Bliższe spotkania, słuch
Przyjechał samochodem na badanie alkomatem, mając dwa promile. 27-latek stanie przed sądem

Pijany kierowca przyjechał na badanie alkomatem do komendy policji w Olsztynie. Kilkadziesiąt minut wcześniej funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnie pijanym kierowcy, który jedzie ulicą Towarową -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV