Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.12.2022

Fot. Marek Lewiński

Młodzi zdolni z Warmii i Mazur oraz sauna to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Kosmos fascynował ludzi od zarania dziejów. We współczesnym świecie zainteresowanie wszechświatem nie przeminęło. Zauroczony gwiazdami jest także pochodzący z Iławy Marcin Jasiukowicz, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, a obecnie student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Został on laureatem piątej edycji konkursu o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań kosmicznych. W tym roku na konkurs wpłynęło 49 prac z 19 uczelni.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Długie godziny spędzone w pracy, szybkie posiłki i brak snu – wiele osób zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, ponieważ organizm nie wytrzymuje narzuconego tempa życia. Coraz większą popularnością cieszą się więc sauny, które redukują stres i zmęczenie oraz poprawiają odporność organizmu.

O saunach i dlaczego warto z nich korzystać mówiła Karolina Paź, właścicielka spa w Nowym Kawkowie, entuzjastka saunowania.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Kilka razy w tygodniu z sauny korzystają Finowie. Jak to wygląda u sąsiadów z drugiej strony Bałtyku opowiadała Joanna Kananen – OSTRA FINKA, przewodniczka turystyczna po Laponii i Finlandii, mieszkanka Rovaniemi.

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pijany kierowca na widok policji uciekł do lasu

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca koparki, który uciekł do lasu i nakrył się liśćmi, żeby uniknąć kontroli trzeźwości - podała warmińsko-mazurska policja. Po zatrzymaniu 43-latek...

Zamknij
RadioOlsztynTV