Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 02.08.2019

Fot. Pixabay.com

Dzieci jako bodziec do działania oraz czy warto zbierać nakrętki i w ten sposób pomagać – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Kiedy rodzi się dziecko, zmienia się nasze życie. Nic nie jest już takie, jak przedtem. Dziecko zmienia wszystko – czy jednak musimy ograniczać swoje potrzeby i marzenia, czy raczej dziecko motywuje i daje chęci, żeby zmienić swoje życie i dać z siebie więcej? O swoich, i nie tylko doświadczeniach opowiadała Magda Brzezińska z Koła Gospodyń Prowincjonalnych oraz Zuzanna Jastrzębska – Krajewska – pedagog, blogerka zachęcająca rodziców do akcji #20minutdlamatematyki – akcji podobnej do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Posłuchaj rozmowy

Zbieranie = pomaganie – zbieranie nakrętek po napojach, to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych. Plastikowe nakrętki zbieramy w barach, restauracjach, szkołach, przedszkolach, w pracy. Wielu z nas zastanawia się, czy warto, dlaczego nakrętki mogą pomóc potrzebującym i co dzieje się z nimi po zbiórce. Na to pytanie starała się odpowiedzieć Iwona Żochowska – Jabłońska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” – koordynatorka licznych zbiórek nakrętek.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci
Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży z Olsztyna. Można już składać wnioski

Weszła w życie uchwała dotycząca bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych. Rada Miasta Olsztyna wprowadziła darmowe przejazdy komunikacją miejską, które zaczną obowiązywać od 1 września. Ulga dotyczy dzieci...

Zamknij
RadioOlsztynTV