Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.07.2021

Fot. K. Grabowska

Jaki powinien być prawdziwy turysta? Jak się bronić przed komarami i kiedy zacząć naukę jazdy konnej – to główne tematy Bliższych Spotkań. Razem z Markiem Lewińskim odwiedziliśmy też Brąswałd. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Jak wyglądają nasze turystyczne plany i jaki powinien być prawdziwy turysta? Odpowiadał Matian Jurak – szef warmińsko-mazurskiego PTTK.

00:00 / 00:00

Jak skutecznie odstraszać komary? A co z roślinami, które pożerają komary? Czym jest hortiterapia? Na te pytania odpowiadała dr inż. Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Ogrodnictwa UWM w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Województwo warmińsko – mazurskie przeżywa renesans, jeśli chodzi o jazdę konną. Powstają nowe stadniny, coraz więcej osób wybiera właśnie taki sposób aktywnego spędzania czasu. Kiedy zacząć naukę? Czy zawsze zaczynamy od kucyka, czy może od dużego konia? Jak wyglądają początki nauki jazdy konnej? Na te pytania odpowiadała Aleksandra Mielewska – kierownik i instruktor w stadninie koni w Mikołajkach.

– To najbardziej warmińska miejscowość gminy Dywity – tak o Brąswałdzie, do którego wybraliśmy się podczas jednej z wycieczek „Rowerem po Warmii” mówi lokalny przewodnik i mieszkaniec Brąswałdu Łukasz Ruch. Sprawdziliśmy, czy to prawda.

Przejeżdżając rowerem przez Brąswałd warto skręcić w prawo, tuż przy leśniczówce. Kamienista droga doprowadzi nas do elektrowni wodnej na Łynie. To budowla hydrotechniczna, która dostarcza prąd m.in. mieszkańcom Olsztyna nieprzerwanie od lat 30. XX wieku.

Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komary
Kleszcz, fot. Wojciech Lewandowski
Jak chronić się przed atakami komarów, os, kleszczy, meszek?

Lato, wakacje to nie tylko wypoczynek i przyjemności, to także potencjalne letnie zagrożenia np. ataki owadów: komarów, os, kleszczy, meszek. Gość Bliższych Spotkań dr. habilitowany Mirosław...

Zamknij
RadioOlsztynTV