Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 01.07.2022

Olsztyńska Szkoła Cheerleaders SOLTARE

Mistrzostwa Europy z udziałem Soltare oraz zabytkowe cmentarze na Warmii i Mazurach to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Niedawno zdobyły brązowy medal podczas mistrzostwach świata w Orlando w Stanach Zjednoczonych, teraz tancerki Soltare reprezentujące Polskę pojechały na Mistrzostwa Europy Cheerleaders ECU w Grecji. Już jutro, 2 lipca, w Atenach cheerleaderki z Olsztyna rozpoczną walkę o tytuł mistrzyń. Mówi Patrycja Wieczorek, trenerka Soltare.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Stare nagrobki i żelazne krzyże – na Warmii i Mazurach jest sporo niewielkich, starych i opuszczonych cmentarzy, na których spoczywają dawni mieszkańcy tych ziem. Wiele takich zapomnianych cmentarzy odnajdują i archiwizują nagrobki studenci z Polski i Niemiec. Sporo pracy już wykonali, a kolejne plany realizować będą w najbliższych latach. O starych cmentarzach dawnych Prus Wschodnich mówiła dr inż. Marta Akincza, architekt krajobrazu z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Chciał zainwestować pieniądze, a je stracił. Kolejna ofiara oszusta

90 tysięcy złotych stracił 58-latek, który chciał zainwestować w ropę i gaz. Zaufał fałszywemu maklerowi. Mężczyzna znalazł ofertę w Internecie. - Wypełnił specjalny formularz, a oszuści...

Zamknij
RadioOlsztynTV