Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 01.06.2022

Przedszkole numer 19 w Elblągu. Fot. Ł. Sadlak

„Plac jak marzenie” – rozstrzygnięcie konkursu Radia Olsztyn to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka – święto nie tylko maluchów, ale także nieco starszych i nastoletnich dzieci. Tego dnia rodzice składają swoim pociechom życzenia i wręczają prezenty.

A jak dzieci, to także place zabaw, bo chyba nie ma malucha, który by nie lubił takiej formy zabawy. Na jakich placach zabaw najbardziej lubią bawić się dzieci? O tym mówił Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw.

00:00 / 00:00

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Plac jak marzenie” zorganizowany przez Radio Olsztyn. Zwycięzcą zostało Przedszkole nr 19 w Elblągu, na które wpłynęło 10 797 głosów. O zmaganiach opowiadali dyrektor przedszkola Katarzyna Sokolnicka, rodzice i dzieci, które wykonały nagrodzoną pracę.

Pozostałe dwie nagrody powędrowały do niewielkich miejscowości naszego regionu. Drugie miejsce w naszym konkursie zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach koło Rozóg, który otrzymał 6 078 głosów. Czy było ciężko zmobilizować lokalną społeczność oraz o potrzebach przedszkola opowiadała Grażyna Nosek, dyrektor placówki.

00:00 / 00:00

Na Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Szymanowie koło Morąga oddano 5 387 głosów i placówka uplasowała się na trzecim miejscu w radiowym konkursie. Radości z wygranej nie kryje Jarosław Witek, dyrektor ośrodka.

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja skontroluje autokary przed szkolnymi wycieczkami

Czerwiec to czas, gdy uczniowie wielu szkół wyjeżdżają na wycieczki. Elbląska policja rozpoczęła kontrole pojazdów, którymi będą poruszać się najmłodsi. Ważna informacja dla rodziców dzieci wyjeżdżających...

Zamknij
RadioOlsztynTV