Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Blisko 400 kart do głosowania zniknęło w jednej z olsztyńskich komisji wyborczych. Sprawę bada policja

Dokładnie 399 kart do głosowania na prezydenta Olsztyna zaginęło w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 11. Jej siedziba mieści się w budynku GDDKiA przy ul. Warszawskiej.

Jak powiedział Radiu Olsztyn dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki karty były ostemplowane. Nie wiadomo czy zostały skradzione i wyniesione z lokalu, czy wykorzystane w głosowaniu w tym lokalu. Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się policja.

Dyrektor Piotr Sarnacki zakłada dwa scenariusze: ktoś wyniósł karty z lokalu i ich nie użył, albo karty zostały wyniesione i użyte w wyborach. Gdyby tak było, prawdopodobnie dojdzie do protestu wyborczego i wtedy sąd zdecyduje, czy miało to wpływ na wynik głosowania. Karty były ostemplowane, więc to, czy zostały użyte w głosowaniu okaże się dopiero po podliczeniu wyników we wszystkich obwodowych komisjach w mieście. Wtedy będzie można stwierdzić, czy liczba kart wydanych do głosowania zgadza się z liczbą kart wyjętych z urn.

Założono, że karty z komisji wyborczej zostały wyniesione od rana do godz. 17, kiedy przewodnicząca komisji przy ul. Warszawskiej stwierdziła, że „kupka z kartami do głosowania jest jakaś dziwnie mniejsza”. Komisja kilka razy przeliczała karty i szukała brakujących, jednak ich nie odnaleziono.

 

Autor: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, komisja, Sarnacki, pkw, uwaga
Sprawdź, gdzie oddać swój głos w wyborach samorządowych. Prezentujemy adresy komisji wyborczych

21 października odbędą się wybory samorządowe. Poniżej przedstawiamy adresy obwodowych komisji wyborczych w Olsztynie, w których można oddać swój głos oraz przyporządkowane do nich adresy. Numer...

Zamknij
RadioOlsztynTV