Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biznes na uniwersytecie. Akademia Młodego Ekonomisty czeka na uczniów z regionu

Akademia Młodego Ekonomisty. Fot. UWM Olsztyn

Ekonomia nie musi być trudna i nudna – zapewniają naukowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wykładowcy Wydziału Nauk Ekonomicznych zaprosili uczniów szkół średnich z regionu do udziału w Akademii Młodego Ekonomisty.

To cykl zajęć warsztatowych, podczas których młodzież sama decyduje jakie tematy chce zgłębiać – wyjaśnia dr Katarzyna Andruszkiewicz z Katedry Rynku i Konsumpcji.

To tematy z zakresu ekonomii i zarządzania, czyli modele biznesu, postępowanie klientów oraz czas na pieniądz. Najpierw wykładowcy udają się do szkół, potem zapraszamy młodzież na uczelnię, żeby mogli zobaczyć jak wygląda studenckie życie.

00:00 / 00:00

Podczas zajęć młodzież analizuje m.in wątki ekonomiczne dotyczące influencerów i mediów społecznościowych. Zdaniem Katarzyny Andruszkiewicz korzyści z takich spotkań są obopólne.

Warsztaty nawiązują do tego co jest nowoczesne (…) Uczniowie grają w gry biznesowe i projektują swoje biznesy. Z tematyką warsztatów staramy się nadążać za młodzieżą.

00:00 / 00:00

Akademia Młodego Ekonomisty działa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim od 2017 roku i nadal można się do niej zgłaszać. Do tej pory zrobiły to szkoły m.in. z Olsztyna, Pisza, Elbląga, Mrągowa, Bartoszyc i Ostródy.

Akademia Młodego Ekonomisty. Fot. UWM Olsztyn

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biznes, UWM, uniwersytet, warsztaty, kurs
Dwa tygodnie nauki zdalnej na UWM

Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą się uczyć zdalnie. Uczelnia chce ograniczyć wysokie koszty energii - poinformował w poniedziałek rzecznik uczelni...

Zamknij
RadioOlsztynTV