Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biskupiec i Ełk wśród miast z najwyższym stężeniem groźnych dla zdrowia związków chemicznych

W regionie zamontowano czujniki do pomiaru jakości powietrza

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o złej jakości powietrza w Polsce, zwłaszcza w północno-wschodniej i centralnej części kraju.

Biskupiec i Ełk są w gronie polskich miast z najwyższym stężeniem groźnych dla zdrowia związków chemicznych w powietrzu. Smog spowodowała bezwietrzna i mglista pogoda oraz napływ nad region tzw. pyłu saharyjskiego.

Jak podkreśla naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Olsztynie Tomasz Zalewski, główną przyczyną zalegania niebezpiecznych pyłów w powietrzu są domowe piece.

00:00 / 00:00

Także w Biskupcu głównym winowajcą złej jakości powietrza jest sposób ogrzewania mieszkań – podkreśla rzeczniczka WIOŚ w Olsztynie Urszula Szymańska.

00:00 / 00:00

Tomasz Zalewski uspakajał, że na pogorszenie stanu jakości powietrza w Biskupcu nie miała wpływu działająca w mieście fabryka płyt wiórowych.

00:00 / 00:00

Pomiary były prowadzone nocą i wówczas zanotowano najwyższe stężenia. W województwie warmińsko-mazurskim jest 9 stacji pomiaru jakości powietrza.

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, Ełk, powietrze, smog
Nieszczęśliwy wypadek na DK65. Nie żyje kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki zginął w wypadku na drodze krajowej nr 65 w Kukowie. Do zderzenia z udziałem dwóch ciężarówek wiozących zboże i trociny doszło między Oleckiem a...

Zamknij
RadioOlsztynTV