Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biskup Janusz Ostrowski: Nie możemy chodzić na skróty, bo kłamstwem świata nie zmienimy

Fot. Łukasz Sadlak

Kłamstwem nie zmienimy świata, nie zmienimy swojego życia. Tak mówił biskup pomocniczy Archidiecezji Warmińskiej Janusz Ostrowski w homilii podczas mszy w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Wydarzenie przy grobie Zmartwychwstałego Chrystusa ma wymiar konfrontacji prawdy i kłamstwa. Arcykapłani wiedzieli co się stało, ale nakazali żołnierzom pilnującym grobu, by rozpowiadali, że to uczniowie Chrystusa przyszli w nocy i wykradli ciało. To pierwszy „fake news”, który spotykamy w Ewangelii – mówił biskup Ostrowski.

To nie była jakaś fałszywa wiadomość. Trzeba nazwać rzeczy po imieniu – to było kłamstwo. Dzisiaj też posługujemy się tym terminem fake news, czyli fałszywa wiadomość. Kłamstwo – kłamstwo, które ma krótkie nogi. O czym się sami przekonujemy na co dzień. Kłamstwem świata nie zmienimy. Kłamstwem swojego życia nie zmienimy, co najwyżej możemy je tym pokaleczyć i zniszczyć

00:00 / 00:00

Kłamstwem możemy zburzyć więzi łączące nas z innymi i szacunek do siebie samych – dodał biskup Janusz Ostrowski w homilii podczas mszy z konkatedry św.Jakuba w Olsztynie.

Radio Olsztyn transmitowało nabożeństwa w trakcie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, transmisja, video, konkatedra, homilia, bp Janusz Ostrowski
Wielkanoc 2020. Transmisje mszy świętych i nabożeństw na antenie Radia Olsztyn

Tegoroczna Wielkanoc upływa w cieniu ograniczeń związanych z koronawirusem. Aby pomóc w duchowym przeżyciu tego czasu, Radio Olsztyn prowadzi transmisje mszy świętych (audio i wideo) oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV