Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biskup Jacek Jezierski i ks. Mieczysław Józefczyk odznaczeni medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Jeszcze w zeszłym roku ponad 50 osób z naszego województwa odznaczonych zostało przez premiera medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nie wszyscy jednak mogli na galę przyjechać. Wśród nich biskup Jacek Jezierski i ks. infułat Mieczysław Józefczyk, którzy dzisiaj odebrali medale od wojewody Artura Chojeckiego. Obaj księża, zostali uhonorowani przez premiera Mateusza Morawieckiego jako postaci wybitne i ważne dla kilkudziesięciu lat naszej niepodległości. Zarówno wtedy, gdy Polska nie była w pełni suwerenna, jak i w czasie umacniania niepodległości – tak o księżach mówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który specjalnie przyjechał do Elbląga, by wręczyć księżom medale.

Gala w Olsztynie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się w listopadzie i to właśnie wśród uhonorowanych znaleźli się ks. bp. Jacek Jezierski jak i ks. inf. Mieczysław Józefczyk.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. Przemysław Getka

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medal, Jacek Jezierski, video, 100-lecie odzyskania Niepodległości
Wpadli na pomysł, żeby obrobić robakomat. Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Elbląga [WIDEO]

Dwóch mieszkańców Elbląga włamało się do „robakomatu” przy Grunwaldzkiej, sprzedającego żywe przynęty wędkarskie. Ale włamali się nie po dżdżownice, a po pieniądze. Wczoraj zostali ujęci. Powiedzieli...

Zamknij
RadioOlsztynTV