Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bił dziecko, może trafić do więzienia

Policjanci z Gołdapi zatrzymali 29-latka podejrzanego o znęcanie się nad 6-letnim dzieckiem. Sygnał przyszedł z gminy Dubeninki.

Policjanci wraz z pracownicy socjalni pojechali na miejsce, by zbadać sprawę. Pod wskazanym adresem było dwoje dzieci 2-latek i 6-latek oraz ich matka. Wkrótce pojawił się także 29-letni partner kobiety. Funkcjonariuszy zaniepokoiły liczne siniaki na twarzy i ciele starszego dziecka. Chłopiec został przewieziony do szpitala dziecięcego w Suwałkach. Natomiast policjanci ustalili, że 29-latek mógł znęcać się nad 6-letnim chłopcem – i właśnie taki zarzut usłyszał mężczyzna.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Olecku ma policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sąd rodzinny i nieletnich zdecydował, że chłopiec trafił do rodziny zastępczej. Podobnie stało się z jego dwuletnim bratem.

 

(karp/kpias)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pobicie, dziecko, więzienie, przemoc, znęcanie
Zamiast opieki zafundowali dziadkowi piekło

W gminie Pozezdrze na Mazurach wnukowie dotkliwie pobili swojego dziadka. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, jeden z wnuków przyszedł do pokoju dziadka i zaczął...

Zamknij
RadioOlsztynTV