Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka w Pasłęku otwarta. Czeka na czytelników


Biblioteka Publiczna w Pasłęku otworzyła wolny dostęp do księgozbioru. Pomiędzy regałami z literaturą można chodzić od dzisiaj.

Wypożyczanie książek odbywa się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Korzystanie z wolnego dostępu do regałów z książkami to coś więcej niż tylko wybranie lektury do czytania. To także okazja, by porozmawiać z bibliotekarzami, którzy chętnie doradzą przy wybieraniu książki do przeczytania.

Książki, które wracają do biblioteki wciąż przechodzą trzydniową kwarantannę. Potem są dostępne dla innych czytelników. Wypożyczanie książek odbywa się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Wchodząc do pasłęckiej biblioteki należy mieć na twarzy maseczkę oraz zdezynfekować dłonie.

W wypożyczalni dla dorosłych, czytelni oraz oddziale dla dzieci i młodzieży może znajdować się jednocześnie pięć osób, natomiast w filii biblioteki w Zielonce Pasłęckiej trzy.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, biblioteka, Pasłęk, wypożyczalnia
Biblioteka w Pasłęku chce ocalić pamiątki z lat 1945-1950

Biblioteka w Pasłęku chce ocalić od zapomnienia fotografie, dokumenty oraz pamiątki z dawnego Pasłęka i okolic. Obecnie poszukiwane są zdjęcia z lat 1945-1950. Będą one częścią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV