Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka w Lidzbarku Warmińskim pozyskała prawie 400 woluminów z księgozbioru Władysława Ogrodzińskiego

Fot. R. Lesiński

391 woluminów z księgozbioru Władysława Ogrodzińskiego zostało przekazanych w poniedziałek Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Syn nieżyjącego od 7 lat historyka i pisarza, a nasz wieloletni kolega redakcyjny Wojciech Ogrodziński podkreśla, że to najlepsze miejsce do gromadzenia dorobku ojca, który czuł szczególny związek z tym miastem.

Do Lidzbarka trafiły książki historyczne poświęcone Prusom Wschodnim wydane w XVIII, XIX, i na początku XX wieku nie tylko po polsku, ale także francusku, niemiecku i łacinie. Wiele z nich to rzeczy dziś bardzo rzadkie.

Księgozbiór Władysława Ogrodzińskiego, to cenny zbiór dla wszystkich chcących poznać nawet odległą historię regionu – dodaje kierowniczka lidzbarskiej biblioteki Anna Puszcz. Będzie udostępniany czytelnikom w dawnej oranżerii biskupa Ignacego Krasickiego.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w księgozbiór, Wojciech Ogrodziński
W Narodowym Instytucie Dziedzictwa w Olsztynie powstała czytelnia. Każdy może zajrzeć do bibliotecznych zbiorów

Warmińsko-mazurski oddział Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Olsztynie udostępnił swoje biblioteczne zbiory. W czytelni w siedzibie Instytutu przy ul. 11 Listopada można znaleźć publikacje z zakresu architektury,...

Zamknij
RadioOlsztynTV