Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka UWM ma nowy system wyszukiwania zbiorów

Fot. FB Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie

Będzie łatwiej dla bibliotekarzy i szybciej dla studentów. Biblioteka uniwersytecka wkroczyła w XXI wiek bibliotekarstwa.

– Od dziś (5 kwietnia) działa w systemie chmurowego systemu bibliotecznego ALMA oraz nowej wersji wyszukiwarki – powiedziała dyrektor biblioteki, Scholastyka Baran.

Dołączyliśmy do elitarnego systemu chmurowego. Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów na świecie. Jesteśmy czwartą biblioteką uczelnianą, która ten system zaimplementowała.

00:00 / 00:00

Nowy system pozwala bibliotekarzowi na włączenie każdego komputera, bo cały zbiór zarówno elektroniczny, jak i tradycyjny jest w tzw. chmurze. To istotne z punktu widzenia np. pandemii.

– Z systemem chmurowym będzie zintegrowana nowa wyszukiwarka, która dzięki temu będzie jeszcze szybsza i jeszcze sprawniejsza – wyjaśnił Maciej Dziubecki z firmy Aleph Polska.

A to znaczy, że użytkownik będzie miał dużo wygodniejszy dostęp do zasobów elektronicznych i tradycyjnych.

00:00 / 00:00

System chmurowy Alma został wdrożony już w ponad 1800 instytucjach, 50 konsorcjach i 30 krajach.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w biblioteka uwm
Dziś możesz zostać dawcą szpiku.

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie zaczęła się akcja rejestracji dawców szpiku kostnego. Żeby dołączyć do bazy wystarczy przyjść, wypełnić kwestionariusz i oddać 4 mililitry krwi. Nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV