Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka publiczna w Markusach zachęca mieszkańców do dzielenia się fotografiami z dawnych lat

dom podcieniowy w Markusach, fot. CSE Światowid

Mogą być to zdjęcia miejscowości położonych na terenie gminy Markusy, jej budynków i związanych z tymi miejscami wydarzeniami. Z zabranych fotografii na stronie internetowej biblioteki powstaje historia gminy.

Odwiedzając stronę internetową biblioteki gminnej w Markusach, można dowiedzieć się, co działo się na terenie gminy na przestrzeni lat. Powstała galeria starych fotografii. Można m.in. zobaczyć jak w latach 40. i 50. wyglądały poszczególne miejscowości oraz parafie.

Poza tym można także przekonać się, jak np. w latach 70. wyglądały dożynki gminne, szkolne wycieczki i zabawy karnawałowe organizowane w przedszkolu w Zwierznie.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Obok fotografii z dawnych lat w dziale „Historia gminy na starej i nowej fotografii” są również współczesne zdjęcia. Wszystkie fotografie, które znajdują się na stronie internetowej biblioteki w Markusach pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografie
Sentymentalna podróż w przeszłość. Otwarto wystawę unikatowych zdjęć Heilsberga z archiwum w Królewcu

Zbiór historycznych fotografii Lidzbarka Warmińskiego z lat 1888-1939 prezentowany jest na wystawie "Heilsberg, miasto jak sen..." w lidzbarskim zamku. Zdjęcia pochodzą z dawnego archiwum urzędu prowincjalnego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV