Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biało-niebiescy znowu zawiedli

Janusz Bucholc – kapitan Stomilu Olsztyn,
fot. Łukasz Węglewski

Po znakomitym i wygranym 2:0 sparingu z Olimpią Grudziądz, miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Nic z tych rzeczy! Stomil Olsztyn przegrał w kolejnym sprawdzianie przed ligą z grającą o szczebel niżej Wisłą Płock 1:2.

Olsztynianie objęli prowadzenie w 4 minucie po trafieniu Szymona Kaźmierowskiego, ale potem do siatki trafiali goście, pokonując najpierw Piotra Skibę, a potem – Michała Leszczyńskiego. Trener olsztynian – Zbigniew Kaczmarek.

00:00 / 00:00

I na razie nie zanosi się na ściągnięcie jakiegoś trzeciego bramkarza. Fiaskiem zakończyły się bowiem rozmowy z tajemniczym, doświadczonym golkiperem. Dziś – ów golkiper już taki tajemniczy nie jest i wiemy kogo kusił olsztyński Stomil. Mówi dyrektor klubu – Andrzej Królikowski, który dziś dopinał również sprawę rozegrania meczu z Cracovią na stadionie w Ostródzie.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Maciej Świniarski)

Stomil Olsztyn – Wisła Płock 1:2 (1:1)
1:0 – Szymon Kaźmierowski (4′), 1:1 – Fabian Hiszpański (18′), 1:2 – Bartłomiej Sielewski (58′ – karny)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46′ Michał Leszczyński) – Janusz Bucholc (60′ Tomasz Strzelec), Paweł Baranowski (46′ Rafał Remisz), Andrzej Niewulis (65′ Paweł Baranowski), Kamil Hempel (60′ Wojciech Dziemidowicz) – Łukasz Suchocki (60′ Patryk Kun), Paweł Głowacki (60′ Dawid Szymonowicz), Michał Ulanowski (60′  Piotr Łysiak), Łukasz Jegliński (60 Karol Żwir), Dominik Kun (60′ Paweł Łukasik) – Szymon Kaźmierowski (46′ Paweł Piceluk).

Więcej w piłka nożna, Stomil
Ostatnie chwile legendarnego stadionu

W Elblągu ruszyła akcja Pożegnaj z Olimpią stary stadion. Runda wiosenna to sportowe ostatki stadionu przy ul. Agrykola, oddanego do użytku w 1967 roku. Obiekt zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV