DZIŚ: 9 °C pogoda dziś

Stomil spadł z I ligi. Pozostaje jednak cień nadziei…

W meczu ostatniej kolejki I ligi piłki nożnej Stomil Olsztyn wygrał z Górnikiem Łęczna 1:0, ale zwycięstwo nie pozwoliło olsztynianom wydostać się ze strefy spadkowej.

Olsztynianie skończyli rozgrywki na 15 miejscu. To jednak nie oznacza, że na pewno wypadną z I ligi. Ostateczne rozstrzygnięcia co do I-ligowego składu w przyszłym sezonie zapadną w najbliższą środę.

Wówczas Komisja Licencyjna PZPN rozpatrzy odwołania klubów, które nie dostały licencji w pierwszym terminie. Dotyczy to Arki Gdynia, GKS-u Katowice i Kolejarza Stróże. Licencji nie otrzymał jeszcze spadkowicz z ekstraklasy Widzew Łódź. Jeżeli chociaż jedna z tych drużyn nie otrzyma licencji, to Stomil jako spadkowicz z najwyższego miejsca, pozostanie w I lidze.

………………………………………………………

Powiedzieli po meczu – posłuchaj

Zdaniem trenera Adama Łopatki szansa jeszcze jest.

00:00 / 00:00

Mnóstwo zdrowia zostawił na boisku kapitan Stomilu – Janusz Bucholc – który był kompletnie załamany po zakończeniu meczu.

Bardzo aktywny był Paweł Łukasik, który wywalczył rzut karny dla Stomilu.

(rozmawiał Maciek Świniarski)

Stomil Olsztyn-Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
1:0 – Piotr Głowacki (90′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Marcin Warcholak – Grzegorz Lech (68′ Piotr Głowacki), Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz, Piotr Darmochwał (85′ Dawid Kucharski, Patryk Kun (62′ Yasuhiro Katō) – Pawe Łukasik
Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak – Łukasz Mierzejewski (83′ Paweł Sasin), Lukáš Bielák, Marcin Kalkowski, Patrik Mráz – Bartłomiej Niedziela (46′ Nikolajs Kozačuks), Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Łukasz Zwoliński, Miroslav Božok (53′ Paweł Socha) – Grzegorz Bonin.

Zapowiedź 34 (ostatniej) kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 4:0 (2:0)
Flota Świnoujście – Okocimski KS Brzesko 2:0 (1:0)
Wisła Płock – GKS Katowice 1:1 (1:0)
GKS Tychy – Miedź Legnica 3:1 (1:1)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Arka Gdynia 4:2 (1:1)
Olimpia Grudziądz – Energetyk ROW Rybnik 2:1 (0:1)
Chojniczanka Chojnice – Dolcan Ząbki 0:0
Puszcza Niepołomice – Kolejarz Stróże 1:2 (0:1)

Tabela końcowa I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014

1.GKS Bełchatów – 63 pkt. (bramki: 50-27) – awans do ekstraklasy
2.Górnik Łęczna – 61 pkt. (45-27) – awans do ekstraklasy
3.Dolcan Ząbki – 55 pkt. (60-39)
4.Arka Gdynia – 54 pkt. (53-40)
5.Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 53 pkt. (42-33)
13. GKS Tychy – 41 pkt. (39-48)
14. Chojniczanka Chojnice – 41 pkt. (35-33)

I liga – 33 kolejka: remis z Miedzią

Zamiast utrzymać prowadzenie, jakie dał w 60 minucie Paweł Łukasik, stracili bramkę 2 minuty później i stracili cenne 2 punkty, które mogą oznaczać spadek z I...