Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezrobocie, płaca minimalna, bon turystyczny i praca zdalna. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji My, Wy, Oni byli:

– ze strony pracodawców:

  • Rafał Laskowski – Konfederacja Lewiatan,
  • Wiesław Łubiński – Business Centre Club.

– ze strony związków zawodowych:

  • Krzysztof Krzyżaniak – Solidarność,
  • Jarosław Szunejko – OPZZ.

Temat. 1. Stopa bezrobocia.
Ostatnie oficjalne dane za czerwiec pokazują, że stopa bezrobocia wzrosła bardzo nieznacznie – do 6,1 procent w Polsce i 10,3 procent w województwie warmińsko-mazurskim. Wydaje się, że to niewiele, biorąc pod uwagę epidemię. Co będzie dalej?

Temat 2. Płaca minimalna.
Kilka dni temu pojawiła się oficjalna rządowa propozycja. Według rząd, minimalna miesięczna płaca w 2021 roku powinna wynosić 2800 złotych brutto, czyli o 200 złotych więcej, niż w roku bieżącym. Wcześniej obiecywano płacę minimalną na poziomie 3 tysięcy złotych brutto, jednak wybuchła pandemia koronawirusa.

Temat 3. Bon turystyczny.
Bon turystyczny zaczął obowiązywać w ostatni weekend. Przypomnijmy, to 500 złotych na każde dziecko do wydania na wypoczynek. Czy pomoże to firmom z regionu?

Temat 4. Praca zdalna.
Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej chce na stałe wprowadzić do kodeksu pracy pojęcie pracy zdalnej. Na razie pracodawcy mają prawo wysyłać pracowników do pracy zdalnej na podstawie przepisów wprowadzonych na czas epidemii. Ale ministerstwo chciałoby dać im taką możliwość także na co dzień. Czy praca zdalna na dłuższą metę się sprawdzi?

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Szunejko, Wiesław Łubiński, płaca minimalna, stopa bezrobocia, Rafał Laskowski, Krzysztof Krzyżaniak, praca zdalna
Bezrobocie w dobie pandemii koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w kraju i regionie?

Na koniec pierwszego kwartału, na Warmii i Mazurach stopa bezrobocia wynosiła 9,4 procent, a w całym kraju 5,4 procent. Bez pracy było w województwie 48 tysięcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV