JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Bezradny Stomil. Piąta porażka w lidze stała się faktem

Stomil Olsztyn przegrał wyjazdowe spotkanie z faworyzowanym Widzewem Łódź 0:2. Po pięciu kolejkach zespół z Olsztyna jest jedynym, który nie zdobył w tym sezonie żadnego punktu.

Pierwszą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po błędzie Krzysztofa Bąkowskiego w 3 minucie mogli objąć prowadzenie. Widzew dopiął swego w 27 minucie. Niefrasobliwość w obronie Stomilu wykorzystał Fabio Nunes, który przepchnął w polu karnym kilku obrońców gości i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Stomil był bliski wyrównania jeszcze przed przerwą, jednak piłka po strzale Fundambu trafiła w poprzeczkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy sytuacja Stomilu bardzo się skomplikowała. Karol Żwir bezmyślnie faulował wychodzącego na dobrą pozycję zawodnika Widzewa, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Przewagę na boisku bezlitośnie wykorzystali łodzianie, którzy w 67 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą Patryka Stępińskiego.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Za tydzień (27 sierpnia) Stomil podejmie na własnym boisku ŁKS Łódź.

Składy wyjściowe obu drużyn:

Stomil Olsztyn: Krzysztof Bąkowski, Damian Ciechanowski, Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Jonatan Straus, Patryk Mikita, Merveille Fundambu, Łukasz Moneta, Karol Żwir, Wojciech Reiman, Szymon Lewicki.

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel, Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Krystian Nowak, Paweł Zieliński, Abdul Aziz Tetteh, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Karol Danielak, Fábio Nunes, Bartosz Guzdek

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn zmierzy się Widzewem Łódź. Relacje w Radiu Olsztyn

Po czterech porażkach, olsztyński Stomil pozostaje jedynym zespołem w stawce, który ma zerowy dorobek. Dziś będzie okazja to zmienić, ale misja jest niezwykle trudna. Olsztynianie pojechali...