Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatny kurs na kartę rowerową. Komu potrzebny jest ten dokument?

Fot. KMP Elbląg

Dzieci i nastolatkowie potrzebują karty rowerowej, by móc zgodnie z prawem poruszać się rowerem czy hulajnogą elektryczną. Elbląska policja zachęca do udziału w bezpłatnych zajęciach zakończonych egzaminem.

Podstawy zasad bezpieczeństwa najmłodsi poznają już w szkole. Tam dowiadują się, gdzie i jak mogą jeździć po mieście.

00:00 / 00:00

Do ukończenia 18. roku życia muszą jednak legitymować się kartą rowerową. Bez niej nie mogą jeździć po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. urządzeniami transportu osobistego.

Policjanci z Elbląga, wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, organizują bezpłatny kurs, który zakończy się egzaminem.

Będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze

– powiedział podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową, będą odbywały się od 12 do 14 lipca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu. Warunkiem udziału jest zgoda rodzica.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo
Policjanci apelują: zadbajmy o bezpieczeństwo podczas prac polowych

Podczas prac polowych zwracajmy szczególną uwagę na dzieci i zadbajmy o sprawność sprzętu - apelują policjanci. Kluczowa jest także trzeźwość kierowców i operatorów maszyn rolniczych. Latem...

Zamknij
RadioOlsztynTV