Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV i zjazd lekarzy z całego świata

Fot. B. Gajlewska

W Olsztynie odbył się IV Światowy Zjazd Lekarzy Polskich połączony z XI Kongresem Polonii Medycznej. Stolica regionu gościła ponad 800 lekarzy różnych specjalności z całego świata.

Takiego wydarzenia w historii olsztyńskiej medycyny jeszcze nie było – mówi Anna Lella, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, prezeska Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie. Wśród gości była wybitna profesor Maria Siemionow – chirurg i transplantolog pracująca w Stanach Zjednoczonych, która otrzymała tytuł doctora honoris causa UWM w Olsztynie.

W drugiej części audycji rozmawialiśmy o akcji bezpłatnych szczepień dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat przeciwko HPV. Wirus brodawczaka ludzkiego odpowiada niemal w 100 procentach za raka szyjki macicy, wywołuje również choroby nowotworowe u mężczyzn.

O znaczeniu szczepień i dostępnych preparatach mówią: Sławomir Ogórek z Poradni Medycyny Rodzinnej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz ginekolodzy Zbigniew Szarejko i Janina Lipińska.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Audycja Na zdrowie w Radiu Olsztyn w soboty o godz. 9.15.

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepionka, HPV, IV Światowy Zjazd Lekarzy Polskich
Zakończył się zjazd lekarzy w Olsztynie. „To wyjątkowo owocne spotkanie”

Rozległa tematyka wykładów i dyskusji oraz możliwość poznania kolegów po fachu z całego świata - to przede wszystkim doceniają uczestnicy kończącego się właśnie 4. Światowego Zjazdu...

Zamknij
RadioOlsztynTV